Ar laiku nuskiname obuolius?

Kaip nusivilia sodininkai, kai rūpestingai nuskynę ir sudėję žiemoti raudonšonius obuolius, vėliau nespėja rinkti pūvančių vaisių. Dėl to kaltina orus, blogą obels veislę, užpuolusias ligas ir pan., tačiau dažniausia tų pasekmių priežastis – mūsų pačių nežinojimas. Žieminių obuolių skynimo laikas paprastai prasideda rugsėjo pirmomis dienomis.

Vaisių brandos ir skynimo laikas

Per anksti nuskinti vaisiai neturi būdingo skonio ir aromato, galutinai nenusispalvinę, padėti į šaldytuvą greitai vysta, suserga fiziologinėmis ligomis. Be to, paskutinį dešimtadienį prieš skynimo brandą vaisiai dar auga ir jų svoris padidėja apie 10-15 proc. Labai vėlai nuskinti obuoliai – atvirkščiai: greitai sunoksta, atsiranda įvairių fiziologinių pažeidimų (paruduoja minkštimas arba šerdelė, žievelė pasidaro dėmėta, vaisiai pernoksta, išpursta).
Skynimo brandoje vaisiai nustoja augti, įgauna būdingą spalvą. Iki vartojimo brandos juose sukauptas
krakmolas skaidosi į cukrų, todėl atsiranda tam vaisiui būdingas skonis ir aromatas.
Skynimo laiką nustatyti nelengva. Yra keli būdai. Kiekvienai veislei būdingas vaisių augimo ir nokimo terminas gali būti su 5-10 d. paklaida. Paprastai, nokstant obuoliai krinta. Jei yra sveikų (nepažeistų) krituolių, veislė jau gali būti pasiekusi skynimo brandą. Tada skinant obuoliai lengvai atsiskiria nuo šakos. Tai vasarinių veislių obuoliams. Vėlyvoms veislėms išorinių stebėjimų nepakanka. Svarbus rodiklis – obuolių kietumas, bet taip pat netikslus, nes keičiasi skirtingose augimo sąlygose.
Skynimo laiką lengva patikslinti 1 proc. jodo tirpalu. Nesunokusiuose obuoliuose yra daug krakmolo, kuris vaisiams nokstant skyla ir virsta cukrumi. Vaisiai perpjaunami pusiau ir pjūvio vieta 5-10 sekundžių pamerkiama į tirpalą. Jodas nuspalvina krakmolą mėlynai. Jeigu visas plotas nusidažo intensyvia spalva – vaisių brendimas neprasidėjęs. Krakmolas pirmiausia skyla prie sėklų kamerų bei vaisiaus kotelio. Jeigu šiose dalyse lieka šviesių plotelių – vaisiai pradėję nokti ir taip toliau. Nusidažymas vertinamas pagal 10 balų skalę (1 balas – obuolys žalias, 10 – pernokęs). Priklausomai nuo veislės, rekomenduojama skinti kai krakmolo susikaidymas vidutiniškai 4- 6 balai. Sodininkui neturint kietumo, tirpių sausų medžiagų nustatymo prietaisų, tiksliau nustatyti skynimo laiką nėra galimybių. Stebint auginamas veisles, sodininkai gauna patirties ir nustato laikąpagal būdingą vaisių nusispalvinimą skonį, sveikus krituolius, kotelio atsiskyrimą sėklų parudavi-mą. Pvz. „Auksio“ sėkloms parudavus, nedelsiant skinti, o vėlyvų veislių su rudomis sėklomis dar reikėtų laukti kiek tai dienų.
Nuskintuose vaisiuose krakmolas virsta cukrumi, dėl to obuoliai kvėpuoja, išsiskiria anglies dvideginis, vanduo ir šiek tiek šilumos. Vaisių pektinui virstant tirpiuoju pektinu, jie minkštėja, pasidaro
sultingi. Pernokusiuose pektino nelieka, minkštimas susmulkėja. Svarbu nuskintus vaisius kuo skubiau
atvėsinti.

Pernokę obuoliai mažiau atsparūs grybams ir bakterijoms. Nuo grybinių ligų obuolius galima apsaugoti 10-15 min. palaikius vandeniniame jodinolo (būna vaistinėse gerklei skalauti) tirpale. Nuo vytimo ir daugelio ligų obuoliai apdorojami specialiu mišiniu: 2,5 proc. kristalinio jodo, 7 proc. joduoto kalio. 53 proc. krakmolo, 2 proc. geriamosios sodos, 35,5 proc. vandens). Vaisiai 1-2 min. pamerkiami į 1 proc. stiprumo vandeninį mišinio tirpalą, paskui nudžiovinami. Ant obuolių lieka plonytė tvirta plėvelė, kurią prieš valgant vaisius nesunku nuplauti. Yra ir paprastesnis būdas: ištirpinti 100 g bičių pikio 500 ml spirite. Vaisius įmerkti keletą sekundžių į tirpalą, nudžiovinti ir sudėti į dėžes. 100 kg obuolių apdoroti užtenka pusės litro tirpalo. 1 min. pamirkyti 4 proc. chloruoto kalio tirpale obuoliai nesuserga karčiąją duobėtlige, neišporija. Geriausiai laikosi vidutinio dydžio obuoliai. Maži greičiau suvysta, dideli išpursta ir supūva. Daugelio veislių obuolius geriausiai laikyti nuo 0 iki + l laipsnio temperatūros patalpoje. Nors, pavyzdžiui, antaniniai obuoliai mėgsta šiek tiek šiltesnę nuo 2 iki 4 °C. Temperatūra turi būti pastovi, oro drėgmė – 90-95 proc. Paprastai obuoliai laikomi dėžėse po 20-25 kg. Galima juos 2-3 sluoksniais sukrauti ant lentynų, prieš tai ant jų paklojus minkštą šiaudų, pjuvenų, sausų durpių, samanų, lapų, plaušų, pelų sluoksnį. Jei savo sode auginate daug citrininių melisų, džiovintų šakelių galite pridėti tarp vaisių, taip jie geriau laikysis. Galime, kiekvieną obuolį susukti į ploną popierių arba tarp obuolių eilių perkloti plono popieriaus lakštų. Ir dar vienas patarimas. Dažniau užeikite į rūsį ir patikrinkite obuolius. Pamatę, tik šiek tiek įgedusį, iš karto išimkite ir išneškite. Nelaikykite skirtingų veislių obuolių vienoje vietoje.

Senolių patarimai

• Obuoliai gerai laikosi ant aukšto tarp pakulų, šiaudų ar medžio anglių. Sandarias statines, pilnas obuolių, galima įleisti į šulinį.
• I didelį molinį indą įpilti 6 cm sluoksnį distiliuoto vandens, virš jo įtaisyti skylėtą (tarsi kiaurasamtį) skardos Jakštą, jį uždengti reta drobe ir indą iki viršaus pridėti neprinokusių kriaušių. Indą laikyti kambaryje.
• Obuolius išdėlioti kambaryje ant grindų, užkloti drobės gabalu ir palaikyti 3-7 dienas. Tada kiekvieną aptrinti švarios drobės skiaute ir dėti į molinį ar medinį indą. ant kurio dugno prieš tai užberti 2,5 cm storio švaraus smėlio. Ant kiekvieno obuolių sluoksnio (beje, vaisiai neturi liesti vienas kito) užpilti smėlio. Pripildytus indus sandariai uždengti ir laikyti sausame rūsyje. Taip laikyti obuoliai išsaugo aromatą.

Vaisių skynimo taisyklės

Vaisiai pradedami skinti nuo apatinių ir periferinių šakų, abiem rankomis, imant plaštaka, kad smilius remtųsi į kotelio prisitvirtinimo prie šakutės vietos. Po to vaisius su ilgu koteliu truputį pakeliamas, su trumpu šiek tiek pasukamas, o smiliumi lengvai paspaudžiamas kotelis prie šakutės ir vaisius atskiriamas. Nesužeisti vaisiai su nesulaužytais koteliais atsargiai dedami į krepšį iš audinio ar storos plėvelės. Vaisiai skinami sausu oru rasai nukritus. Negalima skinti rytais po šalnos. Smarkiai pašalę laikyti netinka. Rūšiuojant išmetami vaisiai be kotelių, ligoti, pažeisti kenkėjų, sužaloti, deformuoti ir maži. Trumpiau laokosi ir patys didžiausi. Vaisiai tuoj pat vežami į saugyklą.

 

 

Parašykite komentarą