Kaip tinkamai laikyti vaisius

Iki rugpjūčio vidurio dėžės ir patalpos išvalomos, suremontuojamos ir dezinfekuojamos 2 proc. formallno tirpalu. 1 kubiniam metrui išpurkšti pakanka 1 l tirpalo. Galima dezinfekuoti paprasčiau: iš viršutinio indo maža srovele leisti formalina j apatinį plačiu kaklu seklų indą su kalio permanganatu. 10 m3 patalpai pakanka 200 g formallno ir 100 g kalio permanganato. Praėjus 36—48 val., patalpos atidaromos, vėdinamos. Dėžės dezinfekuojamos tokiu pat būdu, karštu vandeniu arba garais.
Likus 15—20 dienų iki vaisių skynimo, patalpų sienos, lubos ir kitos dalys baltinamos kalkių skiediniu su mėlynojo akmenėlio priedu: 10 1 vandens Imama 1,5 —2 kg negesintų arba 2,5—3 kg gesintų kalkių Ir  100—200 g mėlynojo akmenėlio.
Laikymui vaisiai raškomi skynimo brandos, kai jie pasiekia būdingą veislei masę, nusispalvina, nesunkai atsiskiria nuo vaisinės šakutės. Sodininkai mėgėjai dažnai per vėlai raško obuolius, ypač žieminius. Skinamų obuolių negalima suspausti, sužeisti, ištraukti kotelį. Skinant obuoliai rūšiuojami: laikymui paliekami aukščiausiosios ir pirmos rūšies, vidutinio dydžio. Nuskinti kuo greičiau kraunami į atšaldytą patalpą. Šiltą rudenį bent parą sode palikti obuoliai išsilaiko 10—15 dienų trumpiau.
Sodininkai mėgėjai gali vaistus laikyti bet kokioje patalpoje — rūsyje, pusrūsyje, kaupe, tranšėjoje, tamsiame nešildomame kambaryje ir kt. Šių patalpų temperatūra priklauso nuo lauko ir vėdinama per langelius, į kuriuos įstatomi ventiliatoriai. Mieste per namų rūsius einančius šildymo vamzdžius reikia izoliuoti. Kaupas obuoliams įrengiamas panašiai kaip bulvėms ir daržovėms. Kaupe laikomi tik kieti, ilgai išsilaikantys obuoliai, pavyzdžiui, ‘Danų karalienė Luiza’, Bogatyr’, ‘Geležinis’, ‘Žieminis dyžuotasis’.
Vaisių negalima laikyti vienoje patalpoje su daržovėmis, kadangi jie įgauna nemalonų prieskoni ir labiau genda.
Obuolių išsilaikymas priklauso nuo patalpos temperatūros, santykinės oro drėgmės ir sudėties. Optimali obuolių laikymo temperatūra yra nuo —1 Iki +4°, kriaušių nuo —1,5 iki + 1°. Daugumos veislių vaisiai geriausiai laikosi, kai pastoviai esti 0 ± 1° temperatūra. ‘Paprastajam antaniniui’, ‘Pobedltel’, ‘Bogatyr’, ‘Šafraninlam pepinui’ geriau aukštesnė temperatūra 2 ± 1°. Sodininkams mėgėjams sunku sumažinti temperatūrą iki optimalios, tačiau reikia stengtis, kad ji neviršytų 5—8°.
Laikomi obuoliai, ypač sausoje patalpoje, vysta ir praranda atsparumą ligoms. Optimali drėgmė yra 88—92 proc. Santykinei drėgmei padidinti patalpos grindis galima palaistyti, į patalpą pravartu atnešti sniego, ledo arba pakabinti suvilgytų maišų. Ypač linkę vysti ‘Noris’, ‘Uelsl’, ‘Danų karalienė Llulza’ obuoliai. Temperatūrai ir santykinei drėgmei matuoti patalpoje 1 m aukštyje pakabinamas Augusto psichrometras.
Nevėdinamoje patalpoje, susikaupus daugiau etileno ir aromatinių medžiagų, vaisiai greičiau noksta ir pradeda pūti. Dėl to patalpas reikia vėdinti, o ypač pirmuosius du mėnesius. Rekomenduojama, kad per parą pasikeistų tik 3—4 tūriai oro.
Kad vaisiai geriau Išsilaikytų, pakuojami su drožlėmis, kimininėmis durpėmis, vyniojami j popierių, dedami j polietileno maišelius. Tinka tik minkštos medienos (drebulės, liepos) plonos drožlės. Kiminines durpes gamina Ežerėlio, Šiaulių ir Šilutės durpių įmonės. Obuolius galima vynioti į paprastą ar impregnuotą mineraline alyva popierių, sluoksniuoti su ąžuolo, klevo, drebulės lapais. Obuoliai gerai laikosi nedideliuose 1,5—2 kg užrištuose, 30—60 mikronų storio polietileniniuose maišeliuose. Storesnluose maišeliuose vaisiai uždūsta. Tokius reikia subadyti — 1 kg obuolių 5—6 dūriai adata arba yla (skylutės skersmuo apie 0,4 mm).
Obuolių kokybę ir išsilaikymą galima pratęsti, purškiant vaisius 0,7 proc. kalcio chlorido tirpalu 5 ir 3 savaites prieš skynimą. Vaisiai Intensyviai nusidažo ir žymiai ilgiau išsilaiko. To nepadarius, nuskintus obuolius 15—30 sekundžių galima pamerkti j 3—4 proc. kalcio chlorido tirpalą. Apdžiūvę vaisiai dedami į dėžes ir sandėliuojami.
Laikomų vaisių kokybė iš pradžių tikrinama vieną, o nuo gruodžio mėn. — 3 kartus per mėnesį. Tikrinama ta pati dėžė. Išimami pradėję vysti arba gesti obuoliai ir suvartojami. Tikrinant kartu ir ragaujama. Nustačius, kad vaisiai pradėjo labiau gesti ar pasiekė optimalų veislei skonį, nedelsiant visi perrenkami, valgomi ar realizuojami, nes subrendę vaisiai greitai pernoksią, pradeda greičiau pūti. Tinkamai laikydami ir gerai prižiūrėdami, savų vaisių galime turėti iki birželio.

Parašykite komentarą