Žieminiai sodo kenkėjai

Žiemą soduose, o ypač esančiuose nuošalesnėse vietose, mėgsta lankytis išbadėję kiškiai. Retkarčiais pasmaguriauti vaismedžių kamienų žievės įsidrąsina ir stirnos. Netoli žiemojančių sodinukų žiemai įsikuria ir laukinės pelės. Visų šių neprašytų svečių dantų padarytos žaizdos silpnina augalus. Per jas šaltis lengviau pažeidžia medieną giliau. Stipriai apgraužti vaismedžiai ir vaiskrūmiai gali netgi žūti. Kaip išgelbėti sodą nuo neprašytų svečių?

Kodėl zuikiams taip patinka graužti jaunus vaismedžius? Todėl, kad jų žievė, jauni ūgliai ir šakelės minkštos, sultingos, skanios, o mediena – gana tvirta. Tai ne tik maistas. Kiškiams reikia dilinti dantis, kurie auga visą jų gyvenimą. Kieta vaismedžių mediena tam labai tinka.
Pirmiausiai kiškiai kėsinasi į jaunas obelaites, šilauoges ir abrikosus, paskui į slyvas ir persikus. Rečiausiai nuo jų nukenčia vyšnios ir trešnės.

KOKIOMIS PRIEMONĖMIS APSAUGOTI SODO AUGALUS?
■ Prieš žiemą augalus rekomenduojama apsukti plastikiniais tinkleliais. Kitos medžiagos (storas impregnuotas popierius, nendrės, eglišakės) taip pat tinka.
■ Nerekomenduojama naudoti folijos, maišelių nuo trąšų ar kt. medžiagos, po kuria mediena gali suledėti ar perkaisti.

 

Parašykite komentarą