Sausmedis nokina pačias ankstyviausias uogas

Melsvauogio sausmedžio uogos – pačios ankstyviausios Lietuvoje, ankstyvesnės ir už braškes. Tačiau melsvauogio sausmedžio (Lonicera caerulea), kaip botaninės rūšies, negalima painioti su kita botanine rūšimi, kuri atsitiktinai buvo taip ir pavadinta – valgomasis sausmedis (Lonicera edulis) ir skiriasi krūmo forma ir sunoksta maždaug dviem savaitėm vėliau.

Dauguma sodininkų mėgėjų šio augalo nematė ir neragavo. O juo susižavi ir panori įsigyti tik tada, kai pamato mėlynuojantį krūmą pas kaimyną, kuriam jau keletas ar net keliolika metų. Ir tada ima labai piktintis, kad ilgai reikės laukti iki gero derėjimo.

Nematę sausmedžio mėlynomis uogomis šias rūšis painioja su kitais sausmedžiais, kurių uogos raudonos, geltonos, nevalgomos ar net nuodingos.

SODINIMAS IR PRIEŽIŪRA

Sodinti reikia bent du skirtingos rūšies krūmus. Auga kaip didelis juodųjų serbentų krūmas.

Nėra kito tokio vaismedžio ar vaiskrūmio, kuris pradeda žydėti taip anksti pavasarį, o žiedai išlaiko pakankamai dideles šalnas. Nušąla serbentai, vyšnios, trešnės bet dera sausmedžiai. Valgomieji sausmedžiai sodinami anksti rudenį arba labai anksti pavasarį. Išaugintus vazonuose, juos galima sodinti ir bet kuriuo kitu metu.Sodinimui parduodami sodinukai, lyginant su kitais krūmais, yra maži. Sodindami nepamirškite, kad valgomajam sausmedžiui reikės daug vietos. Sodinkite vieną nuo kito mažiausiai per metrą, o nuo kitų medžių ir krūmų per du metrus. Sodinkite, ten, kur jis galėtų augti 20-30 metų. Stenkitės sausmedžių nepersodinti. Tręšti galima panašiai kaip ir serbentus ar agrastus – vasaros pabaigoje fosforo ir kalio trąšomis, o anksti pavasarį – azotu.

Sausmedžių sodinukų turime prekyboje.

 

Parašykite komentarą